Krajská organizace ČUS Kraje Vysočina servisní centrum sportu

Adresa: Evžena Rošického 6, 586 01 Jihlava

Email: cus.vysocina@iol.cz

Telefon: 567 301 938, 567 309 801

Mobil: 724 136 213

Poslední aktualizace: 06.11.2019

Kalendář akcí

Následujích 30 dní není plánována žádná akce.

Vložit akci

Velká cena města Havlíčkova Brodu v šachu mládeže 2016

Tradiční, oblíbený turnaj, určený dětem do šestnácti let se uskutečnil v sobotu 23.dubna 2016. Rekordní účast 163 dětí z 33 míst, nejvzdálenější Zábřeh na Moravě, Hradec, Králové, přijelo do havlíčkobrodského hotelu Slunce na  šachový  turnaj VC města Havlíčkova Brodu 2016. Sály hotelu se naplnily mladými šachovými nadějemi k prasknutí.

Slavnostního zahájení se zúčastnili senátor PČR Miloš Vystrčil a starosta města Havlíčkův Brod Jan Tecl, kteří převzali nad turnajem záštitu.

Průběh turnaje byl velmi bojovný, do poslední partie nebylo rozhodnuto o vítězi turnaje.

Zaslouženým vítězem turnaje se stal Jakub Satrapa ze ZŠ Wolkerova, reprezentující Jiskru Havlíčkův Brod, který v devítikolovém turnaji vybojoval 8 bodů. O jeho prvenství rozhodla partie v posledním kole, ve kterém porazil v napínavé partii Tomáše Zeleného z Caissa Třebíč. Na třetím místě celkového pořadí skončil David Dumek ze ŠK Zastávka u Brna, všichni tři obdrželi pohár, medaili, diplom a dárkové balíček.

Následovalo vyhodnocení kategorií chlapců a děvčat do 8, 10, 12, 14, 16 let.

Vítězové jednotlivých kategorií:
D,H - 8 : Slavíková Barbora - Sp. Vlašim, Tobiáš Day - UNICHESS Praha
D,H -10: Ruby Viola Pejřimovská - TJ CHS Chotěboř, Ivoš Pejcha - Gambit Jihlava
D,H -12: Denisa Bruknerová - ŠK SB Světlá n/Sáz, Josef Adam Ret- 2222 ŠK Polabiny
D,H -14: Barbora Houdková - TJ Žďár nad Sáz. , Jan Muzikář - ŠK SB Světlá n/Sáz.
D,H -16: Tereza Šímová - ŠK Veselí nad/Lužnicí, Jakub Satrapa - Jiskra Havlíčkův Brod
Nejmladší účastníci : šestiletý Rostislav Jun z TJ CHotěboř a pětiletá Kamilka Havelková z Jihlavy, která obdržela pětikilového pribináčka.

První tři v každé kategorii obdrželi medaili, diplom, věcnou cenu, všichni účastníci tričko s logem turnaje. V průběhu turnaje každý obdržel nanuka, Pribináček, ochutnal sýry od  partnera  turnaje Savencia  Fromage.

Cenu K.H. Borovského, za největší počet výher - bojovnost v turnaji, kterou věnoval starosta, získali: Jakub Satrapa - Jiskra HB a Tereza Šímova- ŠK Veselí n/Luž. V přestávkách mezi jednotlivými koly, byla organizována pro děti vědomostní soutěž, otázky týkající se šachu, města Havlíčkova Brodu a partnerů turnaje. Děti projevily velký zájem, za což byly vždy odměněny sladkostmi.

Pořadatelé nezapomněli ani na doprovod dětí, rodiče, trenéry, vedoucí, mezi které byla losována cena POUKAZ pro 2 osoby do RZ v Lužických horách na 3-7 dní ( ubytování + snídaně). Losovalo se ze 40 přihlášených rodičů, doprovodu, trenérů, štěstí při losování přálo paní Renatě Koumarové.
Turnaj proběhl plynule, bez problémů, protestů.

Na úspěchu akce – turnaje, radosti a spokojenosti dětí, měli velký podíl spolu se zkušenými pořadateli všichni partneři, které se podařilo získat, včetně mediálních! Z turnaje bude možné sledovat záběry v ČT v pořadu V šachu, jehož vysílání bude v sobotu 30.dubna od 10,40 hodin.

Vzhledem k rekordnímu počtu přihlášených, bylo nutné navýšit rozpočet, turnaje, což se nám pomocí některých partnerů podařilo.

Konečné výdaje turnaje dosáhly více jak pětačtyřiceti tisíc, nejsou zanedbatelné.

Jsme přesvědčení, že zapojením do projektu ČUS – Sportuj s námi, jsme získaly další zájemce, obdivovatele královské hry – šachy. Neboť šachy – gymnastika mozku, šachy pro každý věk!

 

Kompletní výsledky a pořadí mnoho fotografií na http://sachy-hb.cz/vc2016/

 

Návrat zpět

Okresní organizace

Partnerské odkazy

Partneři

Útok na velkou trojku? Tenisový talent Tsitsipas si věří

19.11.2019 11:38

rss-item-image

Jeden z největších talentů světového tenisu Stefanos Tsitsipas v neděli získal dosud největší titul v kariéře: opanoval Turnaj mistrů.

Prskající Kobra. Dva zápasy kariéru nedělají, ví sympaťák "repre" Ondrášek

19.11.2019 10:29

rss-item-image

Udivil, zaujal, získal si sympatie. Útočník Zdeněk Ondrášek je jednoznačně milým překvapením závěru úspěšné kvalifikace mistrovství Evropy.

Design, kód a programování SEO kvalitně | © 2003 - 2019 Ing. Vítězslav Holub | Administrace