Krajská organizace ČUS Kraje Vysočina servisní centrum sportu

Adresa: Evžena Rošického 6, 586 01 Jihlava

Email: cus.vysocina@iol.cz

Telefon: 567 301 938, 567 309 801

Mobil: 724 136 213

Poslední aktualizace: 10.07.2019

Kalendář akcí

Srp

1

Parky v pohybu

Datum konání: 01.08.2019 08:00 - 30.09.2019 20:00

Cvičení zdarma pro všechny každé pondělí. Sraz u dětského hřiště v parku Skalka.
Termíny: 1. 7., 8. 7., 15. 7., 22. 7., 29. 7., 5. 8., 12. 8., 19. 8., 26. 8., 2. 9., 9. 9., 16. 9., 23. 9., 30. 9.

Srp

10

Jihlavský triatlon

Datum konání: 10.08.2019 12:00

Pohár Běžce Vysočiny v triatlonu 2019
Mistrovství Kraje Vysočina v triatlonu mužů, žen a dorostu
Závod pro veřejnost bez omezení včetně mládeže

Autokempink Pávov Jihlava, prezence v budově restaurace u vjezdu do autokempinku

Web akce

Pořadatel: Běžec Vysočiny z.s. Jihlava

Srp

11

Pteam Xtriatlon 2019

Datum konání: 11.08.2019 10:00

Krátký terénní triatlon 0,5 / 30 / 7
Prezentace: Autokempink Pávov Jihlava, prezence v restauraci

Web akce

Pořadatel: Pteam z.s. Jihlava

Vložit akci

Veřejná rozprava SPORT A REGIONY

Česká unie sportu ve spolupráci se Sdružením sportovních svazů ČR a internetovým portálem SportovniListy.cz  uspořádaly veřejnou rozpravu  na téma financování sportu v regionech s podtitulem „SPORT = NEPŘÍTEL STÁTU?“

Mezi hosty panelu byli po boku předsedů obou pořádajících sportovních organizací i ministr školství, mládeže a tělovýchovy Marcel Chládek, jihomoravský hejtman a předseda Asociace krajů ČR Michal Hašek nebo zmocněnec ČOV pro regiony a místopředseda ČUS pro regiony Marek Hájek a své vnímání problematiky financování sportu rozebrali také zástupci médií, generální ředitel Českého rozhlasu Peter Duhan, ředitel kanálu ČT sport Jiří Ponikelský či šéfredaktor Sportovních listů Radomír Pekárek.

 „Tato veřejná rozprava má ukázat a dokumentovat vývoj ekonomiky českého sportu za posledních dvacet let, kdy podpora ze strany státu a veřejných rozpočtů klesla na kritickou mez. Nechceme bourat stávající financování zabezpečení sportovních svazů, chceme další finanční prostředky. Potřebujeme pro posílení akceschopnosti sportu v regionech 6 miliard, to je pouze malá část z toho, co sport přináší státu v podobě odvodů do veřejných rozpočtů.  Nejhůře je postižen sport v základních článcích, ve sportovních klubech a jednotách, ve městech a obcích. To znamená zanedbaná sportovní infrastruktura a minimum možností pro sportování dětí a mládeže. Proto by vyústění diskuse mělo být adresováno představitelům státu a samospráv v jednotlivých regionech se žádostí o vytvoření podmínek pro nápravu,“ vysvětluje záměr konání této akce předseda České unie sportu Miroslav Jansta.

 „Ukazuje se, že státní správa v současné době nemá ucelený, srozumitelný a transparentní systém distribuce peněz do sportovního prostředí. Postrádá jednoznačná a uchopitelná kritéria zásluhovosti, úspěšnosti a efektivity jednotlivých svazů či druhů sportu. Převládá v něm stále jakési léta neměnné „zvykové právo“,  preference určitých sportů, institucí a osob. Má-li se však sport v České republice – a především ten mládežnický, rekreační a masový – dál rozvíjet, je nutná razantní změna dosavadního systému a jeho výrazné zprůhlednění a zjednodušení,“ popisuje situaci v českém sportovním prostředí předseda Sdružení sportovních svazů Zdeněk Ertl.

 V rámci rozpravy byla zdůrazněna úloha státu, tak aby realizoval vládní sliby o podpoře všestranného celospolečenského významu sportu. Jedním z nástrojů, jakým lze pozvednutí sportu docílit, jsou např. kampaně motivující k pohybovým aktivitám a sportu ve veřejnoprávních mediích.

 „Jedním z našich cílů je vytvořit smysluplnou komunikační platformu a aktivně spoluvytvářet podmínky pro rozvoj sportu jak v celé České republice, tak především v jednotlivých regionech. Věříme, že první skutečně veřejná rozprava o problematice financování českého sportu napomůže českým politikům nejen porozumět problematice, ale především učinit konkrétní kroky, které by situaci v českém sportu zlepšily," uvedl k akci Radomír Pekárek, šéfredaktor portálu Sportovnilisty.cz.

Návrat zpět

Okresní organizace

Partnerské odkazy

Partneři

Soutěž o tisícovku či pivo! Hlasujte o nejlepší foto na téma fotbal a mazlíčci

22.07.2019 00:15

rss-item-image

/ANKETA/ Fotbalová soutěž Deníku je v plném proudu. Rozhoduje originalita a také síla fanouškovské základny. Hlasujte a diskutujte: kdo vyfotil jedinečný moment a čí snímek tentokrát na téma "Fotbal a domácí mazlíčci"? Kdo v naší hře vyhraje? Vítěz bere tisícovku na ruku, druhý v pořadí třicetilitrový sud benešovského piva Ferdinand a třetí místo znamená pětistovku na ruku!

Čeští fotbalisté do 19 let na mistrovství Evropy končí. Nestačili na Irsko

21.07.2019 22:25

rss-item-image

Cesta české fotbalové reprezentace do 19 let na mistrovství Evropy v Arménii skončila. Rozhodla o tom porážka 1:2 s Irskem, která je po prohře 0:3 s Francií a bezbrankové remíze s Norskem odsoudila ve skupině B k poslednímu místu.

Design, kód a programování SEO kvalitně | © 2003 - 2019 Ing. Vítězslav Holub | Administrace