Krajská organizace ČUS Kraje Vysočina servisní centrum sportu

Adresa: Evžena Rošického 6, 586 01 Jihlava

Email: cus.vysocina@iol.cz

Telefon: 567 301 938, 567 309 801

Mobil: 724 136 213

Poslední aktualizace: 06.11.2019

Kalendář akcí

Následujích 30 dní není plánována žádná akce.

Vložit akci

Veřejná rozprava SPORT A REGIONY

Česká unie sportu ve spolupráci se Sdružením sportovních svazů ČR a internetovým portálem SportovniListy.cz  uspořádaly veřejnou rozpravu  na téma financování sportu v regionech s podtitulem „SPORT = NEPŘÍTEL STÁTU?“

Mezi hosty panelu byli po boku předsedů obou pořádajících sportovních organizací i ministr školství, mládeže a tělovýchovy Marcel Chládek, jihomoravský hejtman a předseda Asociace krajů ČR Michal Hašek nebo zmocněnec ČOV pro regiony a místopředseda ČUS pro regiony Marek Hájek a své vnímání problematiky financování sportu rozebrali také zástupci médií, generální ředitel Českého rozhlasu Peter Duhan, ředitel kanálu ČT sport Jiří Ponikelský či šéfredaktor Sportovních listů Radomír Pekárek.

 „Tato veřejná rozprava má ukázat a dokumentovat vývoj ekonomiky českého sportu za posledních dvacet let, kdy podpora ze strany státu a veřejných rozpočtů klesla na kritickou mez. Nechceme bourat stávající financování zabezpečení sportovních svazů, chceme další finanční prostředky. Potřebujeme pro posílení akceschopnosti sportu v regionech 6 miliard, to je pouze malá část z toho, co sport přináší státu v podobě odvodů do veřejných rozpočtů.  Nejhůře je postižen sport v základních článcích, ve sportovních klubech a jednotách, ve městech a obcích. To znamená zanedbaná sportovní infrastruktura a minimum možností pro sportování dětí a mládeže. Proto by vyústění diskuse mělo být adresováno představitelům státu a samospráv v jednotlivých regionech se žádostí o vytvoření podmínek pro nápravu,“ vysvětluje záměr konání této akce předseda České unie sportu Miroslav Jansta.

 „Ukazuje se, že státní správa v současné době nemá ucelený, srozumitelný a transparentní systém distribuce peněz do sportovního prostředí. Postrádá jednoznačná a uchopitelná kritéria zásluhovosti, úspěšnosti a efektivity jednotlivých svazů či druhů sportu. Převládá v něm stále jakési léta neměnné „zvykové právo“,  preference určitých sportů, institucí a osob. Má-li se však sport v České republice – a především ten mládežnický, rekreační a masový – dál rozvíjet, je nutná razantní změna dosavadního systému a jeho výrazné zprůhlednění a zjednodušení,“ popisuje situaci v českém sportovním prostředí předseda Sdružení sportovních svazů Zdeněk Ertl.

 V rámci rozpravy byla zdůrazněna úloha státu, tak aby realizoval vládní sliby o podpoře všestranného celospolečenského významu sportu. Jedním z nástrojů, jakým lze pozvednutí sportu docílit, jsou např. kampaně motivující k pohybovým aktivitám a sportu ve veřejnoprávních mediích.

 „Jedním z našich cílů je vytvořit smysluplnou komunikační platformu a aktivně spoluvytvářet podmínky pro rozvoj sportu jak v celé České republice, tak především v jednotlivých regionech. Věříme, že první skutečně veřejná rozprava o problematice financování českého sportu napomůže českým politikům nejen porozumět problematice, ale především učinit konkrétní kroky, které by situaci v českém sportu zlepšily," uvedl k akci Radomír Pekárek, šéfredaktor portálu Sportovnilisty.cz.

Návrat zpět

Okresní organizace

Partnerské odkazy

Partneři

Sáblíkové vstup do Světového poháru nevyšel. K medaili jí scházelo 32 setin

15.11.2019 20:01

rss-item-image

Úřadující mistryně světa a světová rekordmanka Martina Sáblíková vstoupila do nové sezony Světového poháru čtvrtým místem v závodě na 3000 metrů v Minsku. Na nížinné dráze v Bělorusku zajela čas 4:06,40 a ztratila 32 setin na bronzovou Ivanie Blondinovou z Kanady. Vyhrála jiná Kanaďanka Isabelle Weidemannová, která Sáblíkovou porazila téměř o dvě sekundy. Druhá skončila olympijská šampionka Carlijn Achtereekteová z Nizozemska.

Gólman Patrik Bartošák přerušil kariéru. „Jdu se léčit,“ vzkázal

15.11.2019 16:50

rss-item-image

Čeká ho daleko náročnější boj, než ten, který doposud zažíval mezi třemi tyčemi. Hokejový brankář Patrik Barošák se dnes dohodl s vedením extraligového Třince na ukončení smlouvy kvůli porušení životosprávy. Šestadvacetiletý borec s reprezentačními zkušenostmi zároveň oznámil, že přerušuje kariéru a nastupuje léčení.

Design, kód a programování SEO kvalitně | © 2003 - 2019 Ing. Vítězslav Holub | Administrace